Spotkanie z Dr Ewa Kurek

Drodzy Rodzice i Dzieci!

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych najnowszą historią Polski na spotkanie z bardzo ciekawą osobą.

SPOTKANIE Z DR EWĄ KUREK

W piątek, 8 Listopada o godz. 7 wieczorem w Sali pod kościołem, odbędzie się spotkanie z Dr. Ewą Kurek – historykiem i znaną badaczką stosunków polsko-żydowskich oraz żołnierzy wyklętych związanych z majorem Hieronimem Dekutowskim ps. „Zapora”, autorką książek i filmów dokumentalnych, między innymi filmu pt. „Kto ratuje jedno życie…” zrealizowanego dla Telewizji Polskiej opowiadającego o dzieciach żydowskich uratowanych dzięki pomocy polskich sióstr zakonnych.  Serdecznie zapraszamy na spotkanie, podczas którego będzie można zadać pytania oraz nabyć niektóre książki i filmy autorstwa Ewy Kurek. Wywiad z Ewą Kurek można znaleźć w najnowszym numerze Białego Orła.

Pozdrawiam sedrecznie

Szczęść Boże
ks. Ryszard Polek

About polskaszkolaworcester

Szkoła Języka Polskiego im. Jana Pawła II w Worcester, Massachusetts. Szkoła ta działa przy Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej za zgodą i pod opieką księdza proboszcza Ryszarda Polka.
This entry was posted in Ogloszenia. Bookmark the permalink.