Wigilia szkolna i Mikolaj

Drodzy Rodzice! Sztandarowym celem Szkoly Jezyka Polskiego w Worcester jest nauka jezyka polskiego i kultywowanie rodzimych tradycji. Wigilia jest jedna z nich. A ze Boze Narodzenie tuz, tuz, zbliza sie zatem i czas, gdy cala szkolna spolecznosc zasiadzie razem, by podzielic sie oplatkiem, skosztowac przysmakow z wigilijnego stolu, zaspiewac koledy… No i przywitac Sw. Mikolaja! A jakze! :-) Z radoscia zapraszamy Panstwa do wspolnego celebrowania Swiat Bozego Narodzenia w sobote 17 grudnia o godz. 11.00 am. Liczymy na to, iz wspolne tez beda przygotowania do Wigilii. W tym roku odstapilismy bowiem od zbierania funduszy od rodzicow na ow cel. Postanowilismy, ze wigilijny stol zastawimy tym, co kazdy bedzie mogl przyniesc. Domowe slodkie wypieki, czy tez bardziej pozywne potrawy, a moze jakies napoje?… To zalezy od Was drodzy Rodzice :-) My, ze swej strony, zatroszczymy sie o stworzenie pieknego nastroju, udekorujemy audytorium. Co nie  oznacza, ze nie bedziemy potrzebowac rak do pracy! Co to, to nie! Przyda sie kazda para! :-) Nieodzowny jest tez odwazny mezczyzna, ktory zechce przeobrazic sie na krotki czas w postac, bez ktorej trudno sobie wyobrazic Wigilie :-) Na pewno juz domyslacie sie Panstwo, iz chodzi o Sw. Mikolaja! :-) Kreacja iscie aktorska, wierzymy, iz znajdzie sie chetny pan… Szkoda przeciez byloby rozczarowac naszych uczniow, ktorzy tak na niego czekaja… Tak Jak kazdego roku, prosimy rodzicow o przygotwanie paczek, ktorych zawartosc nie bedzie przekraczac kwoty $20 oraz umieszczenie w widocznym miejscu informacji z imieniem i nazwiskiem dziecka, ktore Sw. Mikolaj obdaruje. Drodzy Rodzice, liczymy na Was, wierzymy, ze jak kazdego roku, wspolnie bedziemy cieszyc sie Bozym Narodzeniem…

 

About polskaszkolaworcester

Szkoła Języka Polskiego im. Jana Pawła II w Worcester, Massachusetts. Szkoła ta działa przy Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej za zgodą i pod opieką księdza proboszcza Ryszarda Polka.
This entry was posted in Ogloszenia. Bookmark the permalink.