Legitymacje szkolne dla naszych uczniow

Z inicjatywy Pana Prezydenta Andrzeja Dudy Sejm RP przyjal zmiany w przepisach, powodujace iz od 21 kwietnia 2017 r. kazdemu uczniowi szkoly polonijnej przysluguje prawo do posiadania legitymacji szkolnej. A ta z kolei uprawnia do korzystania z ulgowych przejazdow transportem publicznym, badz tez wstepu do parkow czy muzeow na terenie Polski.
Wszyscy uczniowie naszej szkoly otrzymali w ubiegle sobote wnioski, ktore rodzice powinni wypelnic i jak najszybciej zlozyc w naszej szkole, to my bowiem jestesmy odpowiedzialni za potwierdzenie, iz dziecko uczy sie jezyka polskiego wlasnie w naszej placowce, a nastepnie przekazanie wniosku do Konsulatu RP w USA .
Legitymacje uczniowie otrzymaja w ciagu 30 dni od daty zlozenia wnioskow przez ich rodzicow lub opiekunow.
Prosimy, byscie skorzystali Panstwo z linkow umieszczonych ponizej, po to, by poprawnie wypelnic wnioski oraz uzyskac wiecej informacji.

About polskaszkolaworcester

Szkoła Języka Polskiego im. Jana Pawła II w Worcester, Massachusetts. Szkoła ta działa przy Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej za zgodą i pod opieką księdza proboszcza Ryszarda Polka.
This entry was posted in Ogloszenia. Bookmark the permalink.