Szkolny Konkurs Recytatorski – “Pory roku w poezji polskiej”

Drodzy RODZICE i nasi kochani UCZNIOWIE, juz niebawem, bo w sobote 10 marca o godz. 10 przed poludniem, w naszej szkole odbedzie sie, bedacy juz tradycja, Szkolny Konkurs Recytatorski, a jego haslo przewodnie to “Pory roku w poezji polskiej”.
Istotne jest, iz wiersze nie moga byc bardzo dlugie, a uczen nie powinien uzywac zadnych rekwizytow. Jury bowiem chce sie skupic wylacznie na sposobie w jaki ow wiersz zostanie przedstawiony, chce takze poczuc emocje, ktore uczestnik konkursu tchnie w deklamowane dzielo …
Zachecamy wszystkich uczniow do wziecia udzialu w tym waznym dla naszej spolecznosci wydarzeniu. Obiecujemy, iz beda nagrody!
Rodzicow zas bardzo prosimy o pomoc swoim pociechom w wyszukaniu odpowiedniego wiersza, a pozniej wsparcie w nielatwym procesie pamieciowego opanowania go. Nauczycielki takze sluza pomoca!
A zatem, pora zaglebic sie w przestworzach naszej polskiej, jakze pieknej poezji, po to by wkrotce mlodzi artysci zachwycili nas deklamacja ulubionego dziela