Jaselka 2018

jaselkapoprawione

Image | Posted on by

Odwolane zajecia w polskiej szkole i zmieniony termin jaselek!

Poczatek roku obfituje w opady sniegu i silne mrozy, ktore zmusily nas do odwolania zajec w polskiej szkole w sobote 6 stycznia oraz przesuniecia terminu jaselek z niedzieli 14 stycznia na kolejna niedziele 21 stycznia. Bardzo prosimy jednak, by nasi uczniowie powtorzyli w domu, podczas wolnej soboty, material dotad przerobiony, a aktorzy bioracy idzial w przedstawieniu jaselkowym pilnie uczyli sie swoich rol!
Dziekujemy za wspolprace!

Szkolna Wigilia 16 grudnia o 11.00 am w sali pod kosciolem w Worcester

Drodzy Rodzice!

Boze Narodzenie tuz, tuz… Z radoscia zapraszamy Panstwa do wspolnego celebrowania Wigilii w sobote 16 grudnia o godz. 11.00 am. Tym razem spotkamy sie w sali pod kosciolem. Liczymy na to, iz pomozecie nam Panstwo w przygotowaniach. do niej. Wigilijny stol zastawimy tym, co kazdy bedzie mogl przyniesc; domowe slodkie wypieki, czy tez bardziej pozywne potrawy, a moze jakies napoje? To zalezy od Was drodzy Rodzice.
My, cale grono pedagogiczne, takze zobowiazalismy sie do przygotowania roznych przysmakow. Zatroszczymy sie rowniez o stworzenie pieknego nastroju, udekorujemy sale.
Tak jak kazdego roku, prosimy rodzicow o przygotowanie paczek, ktorych zawartosc nie bedzie przekraczac kwoty $20 oraz umieszczenie w widocznym miejscu informacji z imieniem i nazwiskiem dziecka, ktore Sw. Mikolaj obdaruje.
Drodzy Rodzice, liczymy na Was, wierzymy, ze jak kazdego roku, wspolnie bedziemy cieszyc sie Bozym Narodzeniem…
                                                                                            Szkola Jezyka Polskiego w Worcester

Odwolane lekcje w polskiej szkole 28 pazdziernika

Drodzy Rodzice, niezmiernie nam przykro, ale z przyczyn od nas niezaleznych, musimy odwolac zaplanowane na 28 pazdziernika zajecia w polskiej szkole. Amerykanska szkola St Mary chce sie bowiem przygotowac do niedzielnego OPEN HOUSE.

Kukurydziane labirynty 28 pazdziernika

Drodzy Rodzice, aby zrekompensowac naszym uczniom to, iz nie moga pojsc w sobote 28 pazdziernika do polskiej szkoly, pragniemy zachecic Was do udzialu we wspolnej z harcerzami i zuchami wyprawie w kukurydziane labirynty do miejscowosci Sterling w Massachusetts. To miejscowosc niezbyt odlegla od Worcester, a gwarantujemy, ze dzieciaki beda sie swietnie bawic!
Zapraszamy w sobote 28 pazdziernika o godz. 11 rano do Sterling MA, Davis Farmland & Davis X-treme Adventures, Redstone Hill Road.
Informujemy tez, ze istnieje mozliwosc zakupu tanszych, grupowych biletow w cenie $ 12.95 za osobe powyzej 5 roku zycia /dzieci ponizej 5 roku moga skorzystac z tej propozycji za darmo/, ale grupa musi liczyc co najmniej 15 osob. Chetni musza zapisac sie i dokonac wplaty najpozniej w sobote 21 pazdziernika.
W innym wypadku koszt biletu dziecka powyzej 5-go roku zycia wynosi $ 16.95 zas doroslej osoby $ 19.95. Jak juz wczesniej wspomnielismy dzieciaki ponizej 5-go roku zycia moga wejsc za darmo.
Zatem serdecznie zapraszamy!

Zajecia 7 padziernika

Drodzy Rodzice, wprawdzie jestescie w posiadaniu kalendarza zajec szkolnych na 2017/18 rok (kazdy uczen otrzymal go pierwszego dnia), ale przypominamy iz w najblizsza sobote – 7 pazdziernika sa zaplanowane lekcje. Zatem zapraszamy punktualnie o 9 rano. Do zobaczenia! :-)

Posted in Ogloszenia

Nadszedl czas powrotu do polskiej szkoly. Zapraszamy rodzicow i uczniow w nasze progi juz 9 wrzesnia, z nadzieja, iz w nowy rok szkolny 2017/2018 wkroczymy wypoczeci, z nowa energia do dzialania. Rozpoczniemy go uroczysta msza sw. o godz. 9 rano w kosciele Our Lady of Czestochowa, by zaraz po modlitwie udac sie do audytorium szkoly. Nowa dyrektor szkoly p. Hanna Olszewski zapewne zechce przywitac szkolna spolecznosc, wskaze klasy, do ktorych nauczycielki wraz z uczniami sie udadza. Do bedzie tez okazja, by rodzice poznali wychowawczynie swojej pociechy, jej plany na rok szkolny czy oczekiwania wzgledem uczniow. Zajecia skoncza sie jak zwykle o godz. 1 po poludniu. ZAPRASZAMY!